A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Bővebb leírás
Elfogadom

© 2024 FOODTEAM Kft.,
All rights reserved

Fenntarthatóság


Fenntarthatóság


 

A tejtermékek egészségünk őrzői

 

 

Az emberiség a tejet és tejtermékeket ősidők óta fogyasztja, így építve testét és ezzel fedezve energiaszükségletének jelentős részét. Őseink tejhez rendszeresen csak a tejet adó állatok háziasítása után tudtak jutni, ami i.e. 6-2 ezer között zajlott le. A tej tehát 4-8 ezer éve élelmiszer. Ezen termékek fogyasztása a táplálkozásfiziológiai ismeretek bővülésével folyamatosan nőtt a múlt század utolsó harmadáig.

 

                 „ A világ egyik nagy baja abban rejlik, hogy túl

                     sokan túl keveset és túl kevesen túl sokat esznek ”

 

Az alapvető élelmiszerek (hús és húskészítmények, gyümölcs- és zöldségfélék, sütőipari termékek ) közül is a tej és tejtermékek kiemelkedő jelentőségűek, az ember egyetlen életszakaszában sem mellőzhetők . Alátámasztja ezt a tényt, hogy az újszülöttek csak tejtáplálék fogyasztásával egészségesek maradnak, harmonikusan fejlődnek. A tej fontos a gyermekek, fiatalok táplálkozásában, elősegítve a megfelelő csont- és izomfejlődést. Közhely, de igaz, hogy a terhes nők és a szoptató anyák csak tejtermékek fogyasztásával védhetik meg önmaguk és magzatuk egészségét. Az idős emberek táplálkozásában előtérbe kerül a tej jelentős tulajdonsága a könnyű emészthetőség. Fontos szempont a tejtermék rendszeres fogyasztásával kapcsolatban, hogy fokozza a szellemi frissességet és teljesítőképességet.

 

Kutatási eredményekkel alátámasztott és megkérdőjelezhetetlen tény, hogy a földön levő élelmiszerek közül a tejtermékek a leggazdagabbak egészségvédő hatóanyagokban, ez a megállapítás vonatkozik a tej összes makro alkotórészére, így a tejzsírra, tejcukorra, ásványi anyagokra és vitaminokra egyaránt. A bioaktív tejösszetevők nagyobb értékűek, mint a tápanyagok. Ezen alkotóelemek a tápanyagok különlegesen értékes részei, melyek hozzájárulnak a kiegyensúlyozott életműködéshez és a jó életminőséghez. Védik a szervezetet egyes betegségek bekövetkezésétől, de jelentős szerepük van a már fellépett betegségek gyógyításában is.